جهت مشاهده تصویر کامل لطفا بر روی آن کلیک نمایید

لیفت صورت و گردن

لیفت صورت یا بالا کشیدن صورت با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام پذیر است. در واقع لیفت صورت به منظور بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست، رفع افتادگی و در نتیجه جوانسازی صورت انجام می شود. جراحی لیفت صورت یک عمل زیبایی برای ایجاد ظاهری جوان تر در صورت است. به کمک این روش می توان چین و چروک های عمیق پوست گونه ها، اطراف لب و خط فک را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید.

کاملا طبیعی است که آشکار شدن آثار پیری در صورت برای افراد ناخوشایند و حتی نگران کننده باشد.
جراحی لیفت صورت چیست؟

مهم ترین هدف انجام جراحی لیفت صورت، جوانسازی است. بسیاری از افرادی که دچار افتادگی پوست و چین و چروک در صورت خود شده اند، از این بابت احساس خوشایندی نداشته و حتی ممکن است سطح اعتماد بنفس در آنان کاهش پیدا کند. شادابی و جوانی صورت، قبل از هرچیز به حفظ نشاط و روحیه ی خود فرد کمک میکند.

همه انسان ها به طور ذاتی در پی حفظ زیبایی و جوانی هستند؛ به همین دلیل روش های جوانسازی قدمت طولانی داشته و روش های زیادی نیز برای آن مطرح شده است. از روش های خانگی، دارویی، ماساژ تا جراحی لیفت صورت و یا روش های کم تهاجمی تر. روش های کم تهاجمی تر دیگر، برای رفع افتادگی و آویزانی پوست صورت ارائه شده است که جراحی لیفت صورت نسبت به سایر روش ها موثر تر و ماندگار تر می باشد زیرا سایر روش ها بصورت موقتی مشکل افتادگی و آویزانی پوست صورت را برطرف می کنند و در نتیجه بعد از گذشت مدتی ممکن است دوباره پوست دچار شلی و افتادگی شود. در حالیکه میتوانیم جراحی لیفت صورت را یک روش دائمی در نظر بگیریم. در جراحی لیفت صورت با توجه به میزان افتادگی و آویزانی پوست صورت از تکنیک های مختلفی مانند مینی لیفت و لیفت کلاسیک استفاده می شود.

در جراحی لیفت صورت، پوست های اضافی ناحیه کنار گونه ها، دور گردن و پیشانی به سمت بالا کشیده می شود. بدون شک کشیدن پوست این نواحی باعث ایجاد تغییر در حالت چشم ها و ابرو ها نیز خواهد شد.در واقع جراحی لیفت صورت باعث کشیده شدن پوست می شود که در نهایت منجر به جوانسازی و شادابی چهره خواهد شد. جراحی زیبایی لیفت صورت میتواند شامل مواردی مثل لیفتینگ صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابروها، گونه ها و یا فک باشد. علاوه بر این در صورت لزوم، می توان آن را همزمان با لیفت گردن نیز انجام داد.
کاربرد های اساسی جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت تغییرات بسیار شگفت انگیز و قابل توجهی در صورت ایجاد می کند. تمامی تغییرات ناشی از افزایش سن، آسیب های محیطی از جمله تابش نور مستقیم خورشید، شل شدگی و از بین رفتن بافت چربی صورت را می توان با لیفت صورت کاهش داده و حتی به طور کامل از بین برد.

البته عوامل دیگری نیز در پیری پوست نقش دارند که می تواند به لاغر شدن، اضطراب و استرس های درونی، عوامل موروثی و ژنتیکی نیز اشاره نمود .

مهم ترین نتیجه هایی که از لیفت صورت به دست می آید موارد زیر هستند:

برطرف کردن افتادگی ظاهر گونه ها
سفت کردن پوست صورت
حفظ برجستگی گونه ها در محل اصلی
رفع افتادگی گوشه های خارجی لب ها و دهان

حذف پوست اضافی در خط فک پایین

رفع چین و چروک های عمیق پوست در از کناره های بینی، خط خنده و خطوط زیر گونه ها

رفع افتادگی پوست و تجمع چربی اضافی در گردن (اگرهمراه با لیفت گردن انجام شود)

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

این جراحی با ایجاد برش های بسیار ظریف در اطراف صورت انجام می گیرد که البته جای برش ها بعد از مدتی محو شده و به طور کامل از بین می روند، به کمک این جراحی پوست شل و افتاده برداشته می شود و البته فرم چهره شاداب و جوان می شود.
به طور کلی برش ها در چند قسمت از صورت زده می شود:
• برش ها در اطراف گوش آغاز می شود و در امتداد انحنای طبیعی لبه گوش به سمت بالا کشیده می شود.
• ممکن است برش در اطراف شقیقه ها زده شود ، طول ان حدود تقریبا 4 سانتی متر است.
• در امتداد گوش نیز برش زده می شود که بعد از جراحی جای بخیه محو می گردد .
• در افرادی که افتادگی شدید گردن و گلو دارند برش کوچکی در چانه ایجاد می شود تا دسترسی به چربی و عضلات گردن در میانه گردن ممکن باشد.
آیا پلک و ابرو هم در این عمل جراحی می شود؟

خیر ، جراحی پلک و جراحی لیفت ابرو عمل های زیبایی مجزایی هستند که به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیاری از افراد برداشت غلطی از جراحی لیفت صورت دارند که تصور می کنند هم زمان با این جراحی پلک و ابرو های آن ها نیز جراحی می شود .
البته می توان این روش درمانی را به صورت ترکیبی برای فرد اعمال نمود معمولا لیفت صورت با لیفت آندوسکوپیک ابرو همراه می شود و در نهایت در صورت نیاز جراحی بلفاروپلاستی بالایی و پایینی نیز در نظر گرفته می شود .
تمامی موارد لازم برای جراحی با توجه به نیاز بیمار مشخص می شود و این مساله در جلسه مشاوره تعیین می شود .
مراحل انجام جراحی لیفت صورت

برای انجام جراحی لیفت صورت، معمولا اولویت با بیهوشی زیباجو است. مگر در شرایطی که امکان بیهوشی ایمن وجود نداشته باشد؛ که در اینصورت ممکن است جراح پلاستیک از سایر گزینه ها مثل بیحسی استفاده کند. بعد از آن، پروسه جراحی مراحل زیر را طی خواهد کرد…
ایجاد برش

جراحی لیفت صورت یک روش تهاجمی و البته ایمن می باشد. در این جراحی با توجه به میزان افتادگی و شلی پوست صورت جراح مناطقی که نیاز به برش دارد را نشانه گذاری می کند، میزان برش در جراحی لیفت صورت متفاوت است. در جراحی مینی لیفت صورت که برای افتادگی های خفیف مورد استفاده قرار می گیرد از برش های کوچکتری استفاده می شود؛ به گونه ای که برش به منظور کشیدکی پوست از ناحیه شقیقه شروع می شود و تا پایان گوش و کمی پشت لاله گوش مطابق شکل فوق امتداد می یابد. در مواقعی که افتادگی شدید باشد از برش های بزرگتر برای لیفت و کشیدگی پوست صورت استفاده می شود. در این تکنیک که به آن لیفت کلاسیک گفته می شود برش از قسمت شقیقه ها پشت خط رویش مو یا خط رویش مو شروع می شود و تا پشت گوش ادامه می یابد و در موی ناحیه پس سر پنهان می شود. بسیاری از افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند نگران باقی ماندن جای اسکار هستند. این نگرانی کاملا بی مورد است، زیرا برش های به منظور لیفت و افتادگی پوست در نواحی ایجاد می شود که از دید دیگران مخفی باقی می ماند و به مرور زمان محو خواهد شد.
کشیدن و سفت کردن پوست و بافت صورت

چربی ها یا بافت های شل شده در صورت و گردن ممکن است برداشته یا جابجا شوند. سپس پوست صورت مطابق با تغییرات تازه، کشیده شده و در محل مناسب با با بخیه تابث می شود. پوست اضافی بریده شده و زخم با بخیه یا با نوار بسته می شود.
بخیه زدن

به منظور بست برش های پوستی ایجاد شده در بخش پوست صورت، عضلات صورت و کاسه سر از بخیه های قابل جذب و غیر قابل جذب استفاده می شود. در صورتی که پزشکتان برای بخیه زدن از بخیه های غیر قابل جذب استفاده کرد باشد برای کشیدن بخیه ها بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده باید به مطب پزشکتان مراجعه نمایید. بعد از جراحی لیفت صورت برای تسریع بخشیدن به روند بهبودی و کاهش مدت زمان دوران نقاهت جراح به شما توصیه هایی می کند که باید به آن عمل کرده و تمامی موارد را رعایت کنید.
چه کسانی به جراحی لیفت صورت نیاز دارند؟

مردان و زنانی که از پیری پوست و افتادگی آن ناراضی هستند می توانند از این جراحی بهره مند شوند به طور کلی این جراحی برای افراد زیر مناسب تر می باشد :
• افرادی که دچار افتادگی متوسط یا پیشرفته در ناحیه گردن و صورت هستند .
• بیمارانی که پوست یا چربی اضافی در گردن دارند و نشانه هایی از پیری متوسط در صورت دارند.
• بیمارانی که وزن زیادی از دست می دهند و پیری شدید صورت و گردن دارند.
راقبت های لازم بعد جراحی لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید حتما استراحت کافی داشته باشید و از انجام دادن فعالیت های شدید پرهیز نمایید. تورم بعد از جراحی لیفت صورت طبیعی می باشد که با استفاده از چنیدن بالش در زیر سر و قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن در هنگام استراحت می توانید این تورم را کاهش دهید.

طی سه روز پس از انجام عمل جراحی لیفت صورت در قسمت جراحی دچار تورم خواهد شد این ورم در قسمت هایی که پوستشان نازک تر از سایر قسمت هاست به عنوان مثال اطراف چشم ها شدت بیشتری دارد. این وضعیت طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست پس از روز سوم تورم به مرور کاهش خواهد یافت. بهتر است در مدت این سه روز از کمپرس سرد استفاده شود و در هنگام خواب سر به سمت بالا قرار گرفته شود (وضعیت نیمه نشسته). تورم و کبودی در دو تا سه هفته بعد از عمل طبیعی بوده و با گذشت زمان رفع خواهد شد. پس از طی این مدت مقدار کمی تورم مشاهده خواهید نمود که به مرور محو خواهد شد.

در روز جراحی لیفت و پس از مرخص شدن توصیه می شود غذاهای نرم و سبک میل کنید. از روز بعد از جراحی لیفت میتوانید هر نوع غذایی را تناول کنید.
از روز چهارم پس از عمل جراحی لیفت گردن و صورت هر روز استحمام کنید اما از آب داغ و سونا به هیچ عنوان استفاده ننمایید.
بهتر است در دوره بهبودی پس ازعمل ۲هفته اول از انجام اعمالی که به تحمیل فشار و خم شدن مثل وزنه بلند کردن و یا جارو کردن اجتناب نمایید، چرا که امکان دارد موجب طولانی شدن مدت تورم صورت گردند. در کل نتیجه واقعی لیفت صورت پس از۶ الی ۹ ماه خود را نشان می دهد.
انجام ورزش های دشوار در هفته اول ممنوع می باشد از هفته دوم پیاده روی تند مانعی ندارد برای ورزش در آغاز از فعایت های نرم تر شروع کرده و به مرور تحرکتان را افزایش دهید در کل بهتر است از میزان فعالیتتان بکاهید و ورزش های حرفه ای و دشوار را تا دو ماه به تعویق اندازید.
جهت کاهش تورم صورت به ویژه اطراف چشم ها در صبح هنگام توصیه می شود غذاهای کم نمک مخصوصاً در شب میل شود ضمن اینکه از مصرف دوغ و فست فود پرهیز نمایید.
پس از انجام عمل داروها را به طور مرتب مصرف نمایید و فقط از مسکنی که پزشک برای شما تجویز نموده است استفاده کنید.
هفته اول بعد از عمل نیاز به معاینه و ویزیت خواهید داشت سپس دو هفته بعد از عمل بخیه های شما کشیده می شود.
به هیچ عنوان تا مدتی بعد از جراحی لیفت صورت از غذاهای جویدنی مصرف نکنید و با مایعات و غذاهای آبکی و آب پز شروع نمایید و حتما مصرف نمک را در مواد غذایی خود محدود کنید.
هر چه زودتر راه رفتن را شروع کنید، این به کاهش تورم و عدم لخته شدن خون کمک می کند.
تا زمانی که دیگر از داروهای ضد درد استفاده نمی کنید، رانندگی نکنید.
به مدت ۶-۳ هفته از ورزش های شدید و فعالیت های سنگین خودداری کنید.
برای گرفتن نتیجه بهتر، باید وزن خود را متعادل نگه دارید. اثر زخم بعد از مدتی بهتر می شود. یک سال بعد نتیجه کامل را می توانید مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

منو سایت
آدرس من

گرگان - خیابان ولیعصر - عدالت 7 - ساختمان شقایق - طبقه 3
تهران - خیابان گاندی - هتل بیمارستان گاندی

تلفن من

09119409301

ایمیل من

info@drmalekanrad.com

شبکه های اجتماعی
اطلاعات تماس
آدرس مطب

گرگان - خیابان ولیعصر - عدالت 7 - ساختمان شقایق - طبقه 3
تهران - خیابان گاندی - هتل بیمارستان گاندی

تلفن من

09119409301

ایمیل من

info@drmalekanrad.com